Wolontariat towarzyszący

Wolontariat Towarzyszący

Pełny wrażeń, nie mniej jak wolontariat akcyjny, a jednak jego charakter jest zupełnie inny, bardziej emocjonalny. Nazywamy go w Domu wolontariatem cichym, obecnym lub wolontariatem uważności. Polega on na byciu z Podopiecznym w powszedniości dnia: podczas posiłku, podczas spaceru, czytając książkę, pomagając wstać, usiąść, chwycić ulubione klocki. Dzięki wolontariatowi towarzyszącemu wszyscy uczymy się uważności – na siebie i na drugiego człowieka, oraz radości dzielenia się darami tak niewymiernymi jak czas i uwaga.
Wolontariat towarzyszący może trwać kilka godzin, ale przede wszystkim zapraszamy Cię do spędzenia z nami weekendu, kilku dni, a nawet tygodnia. W budynku obok Domu mamy do dyspozycji 2 dwuosobowe pokoje z łazienką oraz aneksem kuchennym.
Cisza i sielskie otoczenie Domu oraz dostępność kaplicy i rozmów wzmacniających duchowo pozwala Wolontariuszom na chwilę potrzebnej refleksji i nabrania odpowiedniej perspektywy do tempa codziennego życia w natłoku swoich obowiązków i dążeń. A nasza przepyszna, domowa kuchnia nie pozostawi silnym samego ducha, ale wzmocni też ciało.

Zapisy na wolontariat towarzyszący przyjmujemy pod adresem mailowym kontakt@usmiechnadziei.org lub nr telefonu 698 78 24 87.

Dobro to jedna z niewielu rzeczy,
która się mnoży kiedy się ją dzieli

Dołącz do nas i zostań wolontariuszem