Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech Nadziei" - Aktualności

Warsztaty zabawa i rozwój

Wolontariat ma swoje ważne miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. Jest on ciągle żywy, dzięki naszym wspaniałym Wolontariuszom, którzy prześcigają się w pomysłach na pomaganie. 

Angażują się oni w życie naszego Domu starając się organizować czas Podopiecznym, którzy mogą sprawdzać swoje umiejętności plastyczne, rozwijać kreatywność i zdolności manualne oraz poznawać nowe, ciekawe dla nich dziedziny życia. O różnorodność tematyki warsztatów dbają Wolontariusze:

- ze Studenckiego Koła Samokształceniowego „Pasjonat” oraz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium

- ze Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Mikołajczyka w Gnieźnie (oraz dawnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie)

- z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni

- z Zespołu Szkół w Mogilnie

oraz wiele zaangażowanych instytucji, społeczności i osób, które z wielkim sercem oddają się pasji dzielenia się swoim czasem z Podopiecznymi Domu. W Łopiennie odbyły się już liczne warsztaty kulinarne, rysunkowe, z tworzenia origami, malarskie, czy z praktycznej wiedzy o podstawach savoir-vivre'u. Wszystkie interesujące, angażujące i rozwijające naszych Mieszkańców. Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością czekają na kolejne.

Dziękujemy Drodzy Wolontariusze, że jesteście z nami!

Autor: Maria Kopaszewska
Data publikacji: 2016-08-10