Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech Nadziei" - Aktualności

Święto Niepodległości 11 listopada 2014

Jak co roku 11 listopada spotkaliśmy się w sali wiejskiej, by wspólnie z Mieszkańcami Łopienna świętować Dzień Niepodległości. 

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy zatańczyli poloneza. Jednak tym razem ten tradycyjny taniec narodowy wyglądał wyjątkowo. A wszystko to, za sprawą uszytych specjalnie na tę okazję, strojom. Następnie swój talent muzyczny zaprezentował lokalny chór o wdzięcznej nazwie „Chabry”. Przyszła kolej na występ naszych koleżanek z Domu Pomocy Społecznej, które zaśpiewały patriotyczną pieśń „Przybyli ułani pod okienko”. Odbył się także konkurs recytatorski dzieci i młodzieży z terenu gminy. W uroczystości wzięli udział nie tylko zaproszeni goście ale i licznie zebrana publiczność. Przygotowano także wystawę naszych prac, które stworzyłyśmy podczas warsztatów twórczych. Na zakończenie rozdane zostały dyplomy oraz drobne upominki dla wszystkich zaangażowanych w projekt.

Projekt DZIEJE SIĘ! Realizuje grupa nieformalna Dla Łopienna pod Patronatem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Uśmiech Nadziei. 
Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2014

Autor: Maria Kopaszewska