Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech Nadziei" - Aktualności

Dbamy o Zdrowie z nowym projektem

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei zostało Laureatem IV edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, zorganizowanego przez Fundację „Dbam o Zdrowie”.

Budżet projektu w wysokości 20.000 zł, z czego 10.000 zł pochodzi z Fundacji „Dbam o Zdrowie”, a 10.000 zł z budżetu naszej organizacji, przekazany zostanie na wsparcie w zakupie leków i środków medycznych dla osób chorych i najbardziej potrzebujących. Z projektu pt. „Z Nadzieją na Zdrowie” w naszej organizacji skorzysta łącznie 49 osób. Projekt dedykowany będzie podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie i potrwa do końca kwietnia 2016 r. Pomoc przekazana zostanie w postaci kart możliwych do realizacji w aptekach  na terenie całego kraju.

Nasza Organizacja znalazła się w gronie 100 Laureatów Konkursu Grantowego 2015, które przygotowały i przesłały najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków w Polsce. Pula środków przekazanych w ramach grantów przez Fundację „Dbam o Zdrowie” wyniosła w tym roku rekordowe 2 mln zł. Uroczyste spotkanie z Grantobiorcami, podpisanie umów i wręczenie symbolicznych czeków miało miejsce 30 kwietnia 2015 r. w łódzkiej Atlas Arenie.

Autor: Maria Kopaszewska