Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech Nadziei" - Aktualności

III Piknik Rodzinny w Łopiennie

Jedna z czerwcowych niedziel, już po raz trzeci, upłynęła nam pod znakiem organizacji PIKNIKU RODZINNEGO. To pełne uśmiechu i dobrej zabawy wydarzenie mogło zaistnieć dzięki współpracy Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei ze Szkołą Podstawową, Ochotniczą Strażą Pożarną i Kołem Gospodyń Wiejskich z Łopienna oraz dla i z wielkim zaangażowaniem Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Łopiennie.

więcej »

Światowe Dni Młodzieży w Łopiennie

Nie ominęła nas fala międzynarodowej radości, która przetacza się przez Polskę w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży organizowanym w Krakowie. I bardzo dobrze! Dzięki temu mieliśmy wielu wspaniałych gości, którzy jako wzorowi Wolontariusze dzielili się swoim czasm i umiejętnościami z Mieszkańcami Domu w Łopiennie.

więcej »

Kilometry Dobra 2016 - finałowo

Ponad pół kilometra dobra! A dokładnie 22 481, 51 zł – takim wynikiem kończymy tegoroczną kampanię Kilometry Dobra dla Łopienna. Dziękujemy za każdą złotówkę, każdą minutę zaangażowania, każdy gest entuzjazmu - to pomogło nam rozpocząć wielką zbiórkę na rozbudowę Domu w Łopiennie o część rehabilitcyjną. Pełna fotorelacja z finału kampanii w Poznaniu znajduje się na facebooku pod tym linkiem: Finał Kilometrów Dobra 2016

więcej »

Marzenia się spełniają

Ewa marzyła o bilecie na macze Lecha Poznań i wyjeździe na Inea Stadion w Poznaniu, a Kasia teskniła za Rodziną i bardzo chciała się spotkać ze swoją Babcią mieszkającą setki kilometrów od Domu w Łopiennie, w którym na co dzień mieszkają Dziewczyny. Oba marzenia mogliśmy zrealizować! To niezwyke ile radości niesie za sobą spełnianie marzeń. Dziękujemy Darczyńcom, którzy sfinansowali oba przedsięwzięcia - wdzięczność Ewy i Kasi jest nie do opisania.

więcej »

Układamy Kilometry Dobra po raz drugi!

W zeszłym roku dzięki Kilometrom Dobra kupiliśmy dla Kingi kamizelkę drenażową, która kosztowała 31.996,00 zł, ale warta była o wiele więcej, ponieważ ratuje życie Dziewczynki. Oczywistym było, że w tym roku również przyłączymy się do Kilometrów Dobra. Startujemy 1 marca!

więcej »

Zimowo, karnawałowo

W karnawale nie zabrakło zabawy - tej na śniegu (dopóki jescze był;)) oraz tanecznej, podczas licznych imprez, balów i balików.

więcej »

Boże Narodzenie w Domu

Był Święty Mikołaj, była wspaniała Wieczerza, były prezenty oraz czas spędzony na rozmowach przy wspólnym stole, czyli wszystko, co podreśla radość z Bożego Narodzenia. Wspaniałą atmosferę stworzyliśmy, dzięki ogromnej życzliwości...

więcej »

IV Elżbietańskie Spotkanie Przyjaciół Domu i Stowarzyszenia

Za nami kolejne niezwykłe Spotkanie z Wspaniałymi Dobroczyńcami. Atmosfera była pełna dobra, przyjaźni i jedności w duchu pomagania. Dla naszych Podopiecznych to najważniesze momenty - chwile bycia razem na Spotkaniu i obecności przy nas na co dzień. Dziękujemy!

więcej »

Misja Pokojowa - kampania społeczna

Ruszamy z kolejną misją pomocy Podopiecznym Domu w Łopiennie. Tym razem jest to „Misja Pokojowa”. Celem tej kampanii społecznej jest wyremontowanie naszym Podopiecznym ich 6 pokojów i łazienek. Do realizacji tego celu potrzebujemy 72. 000 złotych.

więcej »

Glina - warsztat nowych umiejętności

W ostatni piątek Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie uczestniczyli wraz ze swoimi Opiekunami w warsztatach lepienia w glinie. Spotkanie z nietypowym narzędziem terapii zajęciowej ujawnił nowe umiejętności Uczestniczek i pozwolił na wsparcie integracji sensorycznej.

Warsztat został zorganizowany w ramach projektu "Ogniwa wsparcia - wzmocnienie kompetecji pracowników DPS w Łopiennie" współfinansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

więcej »


Strony: poprzednia  1  2  3  4  następna  ostatnia