Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech Nadziei" – Chcę Pomóc

DZIĘKUJEMY
Dzięki życzliwości, pomocy, zaangażowaniu oraz wsparciu finansowym i organizacyjnym naszych Darczyńców, Przyjaciół i Partnerów Stowarzyszenia zebraliśmy całą kwotę potrzebną do zakupu kamizelki drenażowej dla Kingi (31.996,00 zł). Wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego celu,w imieniu Kingi bardzo dziękujemy. Wierzymy, że razem możemy osiągnąć najbardziej ambitne cele i podejmiemy walkę z każdymi trudnościami. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że WARTO POMAGAĆ, aby móc zobaczyć na twarzy Kingi i naszych Podopiecznych uśmiech nadziei.


 

 

Już niedługo Kinga zacznie korzystać ze swojej własnej kamizelki drenażowej. U Dziewczynki stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu spastycznego. Choruje na padaczkę lekooporną. Potrzebuje codziennej rehabilitacji. Komunikuje się ze światem zewnętrznym i opiekunami przez kontakt wzrokowy, płacz, krzyk, uśmiech, grymas twarzy. Często cierpi na nawracające, przewlekłe zapalenia oskrzeli. Jest odsysana wielokrotnie w ciągu doby z powodu zalegań wydzieliny. Musi być ułożona w pozycji drenażowej. 

Kamizelka drenażowa ułatwi dziewczynce oddychanie

- przyniesie ulgę w codziennym zmaganiu się z niepełnosprawnością.

  

Kamizelka drenażowa to system oczyszczania dróg oddechowych. Szybko nadmuchuje i wypuszcza powietrze delikatnie uciskając oraz rozluźniając klatkę piersiową. Proces ten zwiększa przepływ powietrza w drogach oddechowych wywołując tym samym „mikro kaszel”.  Wypiera on śluz ze ścian oskrzeli, rozrzedza go i przesuwa w kierunku centralnych dróg oddechowych, skąd w łatwy sposób można go usunąć poprzez kaszel lub odessanie.

Koszt urządzenia to 31 996 zł